wakacje

12 czerwca Nasze Wspaniałe Przedszkolaki już kolejny raz uczestniczyły w wycieczce do parku rozrywki „Family Fun” w Oświęcimiu.  Przedszkolaki bawiły się wspaniale. Miały do dyspozycji kilkupoziomową strefę zabaw: trampoliny, basen po brzegi wypełniony kulkami, długą, falistą zjeżdżalnię i wiele innych zabawek. Dużym zainteresowaniem cieszyły się wyrzutnie rakietowe  oraz tory z przeszkodami. Najwięcej wrażeń podczas pobytu dostarczyła przejażdżka po torze gokartowym. Każde dziecko mogło się na chwilkę poczuć jak Robert Kubica.  Przez cały pobyt  uśmiech nie schodził z buzi przedszkolakom  i to był największy dowód na to, że wycieczka była bardzo udana.

family fun

29 maja od samego rana panowała w przedszkolu podniosła i radosna atmosfera, a to wszystko za sprawą uroczystości z okazji dnia Mamy i Taty. Przedszkolaki przygotowały dla rodziców przedstawienie, pt. „Wycieczka po Polsce”. Mali artyści dali z siebie wszystko. Pełni zaangażowania recytowali wierszyki, tańczyli oraz śpiewali piosenki.

Na zakończenie występu przejęte przedszkolaki pięknymi  życzeniami wyraziły swoje uczucia do cudownej mamy i kochanego taty. Dumni i przejęci rodzice nagrodzili występ gromkimi brawami.

Po przedstawieniu przedszkolaki wręczyły rodzicom przygotowane przez siebie śliczne lampiony i zaprosiły na słodki poczęstunek.

dzie rodziny

Niech ta Olimpiada

wszystkim głośno powie,

ćwiczyć zawsze trzeba,

bo sport to samo zdrowie!

7 czerwca w Kamieniu odbyły się Sportowe Igrzyska Dzieciaka. Naszą szkołę godnie reprezentowała klasa III, która z całych swoich sił brała udział we wszystkich konkurencjach wspaniale się przy tym bawiąc. Mocny doping dodawał im wiary i niezbędnej energii. Zawody rozegrano w sali gimnastycznej, która była udekorowana plakatami o tematyce olimpijskiej. Dziękujemy uczniom za wspaniała zabawę i gratulujemy całkiem dobrego miejsca IV.

igrzyska 2019

30 maja w godzinach popołudniowych uczniowie z kl. I- III przedstawili program artystyczny z okazji Dnia Mamy i Taty. Pięknie deklamowali wiersze, śpiewali piosenki a dziewczynki zatańczyły taniec „Walc Kwiatów”. Dzieci udowodniły, że występy przed publicznością nie są im straszne. Następnie po przedstawieniu złożyli swoim Mamusiom i Tatusiom życzenia oraz wręczyli własnoręcznie wykonane prezenty. Uczniowie wraz ze swoimi Rodzicami udali się na słodki poczęstunek.

dm 2019

Uczniowie edukacji wczesnoszkolnej 30 maja wybrali się na wycieczkę, by poznać eksponaty niedalekich muzeów. W pierwszej kolejności i zwiedzali Małopolskie Muzeum Pożarnictwa, które jest najstarsze z tego typu w Polsce z unikalną, kolekcją strażackich wozów konnych i samochodów pożarniczych, zbiorem medali, odznaczeń, pamiątkowych plakietek i fotografii, a także związane tematycznie z działalnością straży pożarnej oraz liczne dokumenty i publikacje. Muzeum ma już ponad tysiąc osiemset eksponatów.  Po obejrzeniu i wysłuchaniu interesujących opowieści przewodnika, udali się na pobliski zamek Lipowiec, który góruje nad okolicą. Historia zamku jest bardzo ciekawa. Nasza Pani przedstawiła ją pokrótce, a następnie zaprosiła do zwiedzania. Z górującej nad zamkiem wieży uczniowie podziwiali piękną panoramę okolicy. Mimo pochmurnej pogody wszyscy wrócili zadowoleni.

wycieczka Lipowiec