baner vulcan 1

 

baner vulcan 2

Rekrutacja 2019/2020 

ulotka

MPWW

 

Bezpieczny stok

 

Maopolska

15 października wybraliśmy się na pierwszą w tym roku szkolnym wycieczkę do 8 Bazy Lotnictwa Transportowego im. płk. pil. Stanisława Jakuba Skarżyńskiego w Balicach. Po okazaniu przepustek znaleźliśmy się na terenie wojskowym, po którym oprowadzała nas pani Katarzyna Czyrska, która na co dzień, zawodowo pracuje w tej jednostce. Zwiedzanie zaczęliśmy od Sali Tradycji, w której dzieci miały możliwość zobaczyć znajdujące się tam eksponaty – różne modele samolotów, mundury żołnierzy, sztandary, zdjęcia i puchary.   Największą atrakcją było zwiedzanie samolotów wyłączonych już z lotów. Dzieci z przejęciem oglądały wnętrza samolotów, mogły usiąść za ich sterami i wszystkiego dotknąć. Potem udaliśmy się do miejsca, w którym składane są spadochrony a następnie do hangaru, w którym znajdowały się czynne samoloty. Wielkim zainteresowaniem wśród nich cieszył się samolot Casa, do którego dzieci mogły wsiąść i przy którym mogły zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia. Kolejną atrakcją było oglądanie wozów strażackich, którymi dysponuje lotnisko oraz pokaz gaszenia pożaru. Będąc w pobliżu płyty lotniska mogliśmy z biska obserwować start i lądowanie samolotów.

Jeszcze raz bardzo gorąco pragniemy podziękować pani Katarzynie Czyrskiej za możliwość zwiedzenia tego niezwykłego miejsca, które dostarczyło dzieciom wielu niezapomnianych wrażeń.

WOJSKO

Zobacz galerię