baner vulcan 1

 

baner vulcan 2

Rekrutacja 2019/2020 

ulotka

MPWW

 

Bezpieczny stok

 

Maopolska

24.10 oddziały przedszkolne oraz uczniowie klas I-III wybrali się na wycieczkę, która miała na celu poznanie specyfiki wybranych zawodów. Na początku, dzieci odwiedziły znajdujący się w Nowej Wsi Szlacheckiej zakład masarski pana Andrzeja Mądrego, który specjalizuje się w produkcji regionalnych i tradycyjnych wędlin. Dzięki uprzejmości pana Andrzeja uczniowie mogli zapoznać się z historią zakładu mięsnego, zobaczyć pomieszczenia i maszyny, w których przygotowuje się wędliny oraz spróbować przepysznych, tradycyjnych wyrobów mięsnych.

Kolejnym etapem wycieczki było odwiedzenie znajdującej się w Kaszowie piekarni i cukierni „Zaborowscy”. Uczniowie z zainteresowaniem obserwowali pracę piekarzy i cukierników oraz specjalne maszyny do wyrobu ciast, ogromne miksery i piece. Największą radością dla dzieci była możliwość samodzielnego wykonania z ciasta własnych bułek i ciasteczek. Na zakończenie wizyty dzieci zostały poczęstowane pachnącymi i cieplutkimi bułkami.

Składamy serdeczne podziękowania pani Barbarze Żych za pomoc w organizacji i przeprowadzeniu wycieczki oraz gospodarzom i pracownikom odwiedzonych zakładów za okazaną gościnność, smaczny poczęstunek i bardzo miłą atmosferę.

44701906 308839986605340 35214814817026048 n

Zobacz galerię