baner vulcan 1

 

baner vulcan 2

Rekrutacja 2019/2020 

ulotka

MPWW

 

Bezpieczny stok

 

Maopolska

W dniach 8 – 10 maja 2019 roku chętni uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce do Wrocławia. W ciągu trzech dni zwiedzania mieli okazję poznać historię i kulturę tego miasta, jego zabytki oraz zintegrować się z innym szkołami naszej gminy. Oprócz edukacyjnych walorów wyjazd miał też na celu rozrywkę. Pierwszym punktem programu było wrocławskie ZOO oraz Afrykarium. Tam uczniowie podziwiali płaszczki, pingwiny, żółwia Stefana, krowy morskie, krokodyle, wielobarwne rybki oraz hipopotamy, które są najgroźniejszymi zwierzętami Afryki. Następnie zobaczyli Halę Stulecia – jeden z nielicznych w Polsce obiektów światowego dziedzictwa UNESCO. Na tle Hali Stulecia obejrzeli pokaz fontann multimedialnych.

W drugim dniu uczniowie wraz z panią przewodnik zwiedzili Katedrę Wrocławską, Archikatedrę św. Jana Chrzciciela we Wrocławiu – rzymskokatolicki gotycki kościół parafialny, a także katedralny biskupów wrocławskich zlokalizowany na wrocławskim Ostrowie Tumskim. Po południu w murach Ossolineum uczestniczyli w warsztatach dotyczących grafiki. Ostatnim punktem programu było Hydropolis – centrum wiedzy o wodzie. Wszystkich zachwyciły w nim przede wszystkim: łódź podwodna, wir wodny, interaktywna mapa Wrocławia i ruchoma makieta Ziemi.

Ostatni dzień zwiedzania cała grupa rozpoczęła znów spotkaniem z panią przewodnik, aby spacerując uliczkami Starego Miasta udać się na poszukiwania wrocławskich krasnoludków oraz poznać uroki Wrocławia. Kolejnym punktem wyprawy był wyjazd bardzo szybką windą na 49 piętro najwyższego w mieście budynku – Sky Tower, skąd można było podziwiać piękną panoramę całego miasta. Na koniec uczniowie pojechali do Muzeum Narodowego, aby obejrzeć słynną „Panoramę racławicką”.

Do domu wszyscy wrócili po 22.00 – szczęśliwi i pełni wrażeń.

Wrocaw

Zobacz galerię