baner vulcan 1

 

baner vulcan 2

Rekrutacja 2019/2020 

ulotka

MPWW

 

Bezpieczny stok

 

Maopolska

W dniu 9 maja nasze przedszkolaki były na wycieczce w Drugiej Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie. Wycieczka okazała się dla przedszkolaków wspaniałą przygodą. Dzieci wzięły udział w zajęciach, których celem była edukacja w zakresie bezpiecznego zachowania się w sytuacjach mających znamiona pożaru. Dzieci aktywnie uczestniczyły w wielu interaktywnych zadaniach, odpowiadały na pytania dotyczące bezpieczeństwa przeciwpożarowego. Przedszkolaki utrwaliły sobie znajomość numeru telefonu do Straży Pożarnej - 998 i numeru alarmowego – 112.

Opiekunem naszej wycieczki w jednostce był zawodowy strażak - Pan Bogusław Madej (prywatnie tato Zuzi). W zrozumiały dla dzieci sposób opowiedział naszym przedszkolakom o pracy strażaka, zaprezentował sprzęt pożarniczy stanowiący wyposażenie jednostki Straży Pożarnej. Przedszkolaki miały możliwość usiąść za kierownicą wozu strażackiego. A na koniec wycieczki każdy przedszkolak mógł poczuć się, choć przez chwilę, prawdziwym strażakiem i potrzymać wąż strażacki tryskający wodą.

 

Składamy serdeczne podziękowania Panu Bogusławowi Madejowi za pomóc w organizacji wycieczki a także za ogromną cierpliwość i wyrozumiałość.

Panu Bogusławowi i wszystkim Strażakom życzymy bezpiecznej służby i zawsze szczęśliwych powrotów z akcji.

 

stra poarna

Zobacz galerię