baner vulcan 1

 

baner vulcan 2

Rekrutacja 2019/2020 

ulotka

MPWW

 

Bezpieczny stok

 

Maopolska

Uczniowie edukacji wczesnoszkolnej 30 maja wybrali się na wycieczkę, by poznać eksponaty niedalekich muzeów. W pierwszej kolejności i zwiedzali Małopolskie Muzeum Pożarnictwa, które jest najstarsze z tego typu w Polsce z unikalną, kolekcją strażackich wozów konnych i samochodów pożarniczych, zbiorem medali, odznaczeń, pamiątkowych plakietek i fotografii, a także związane tematycznie z działalnością straży pożarnej oraz liczne dokumenty i publikacje. Muzeum ma już ponad tysiąc osiemset eksponatów.  Po obejrzeniu i wysłuchaniu interesujących opowieści przewodnika, udali się na pobliski zamek Lipowiec, który góruje nad okolicą. Historia zamku jest bardzo ciekawa. Nasza Pani przedstawiła ją pokrótce, a następnie zaprosiła do zwiedzania. Z górującej nad zamkiem wieży uczniowie podziwiali piękną panoramę okolicy. Mimo pochmurnej pogody wszyscy wrócili zadowoleni.

wycieczka Lipowiec

Zobacz galerię