Podsumowanie sezonu drużyn tenisa stołowego

Publicznej Szkoły Podstawowej i Stowarzyszenia

na Rzecz Rozwoju Wsi im. Jana III Sobieskiego w Czułówku

Nasza szkolna drużyna tenisa stołowego w styczniu i lutym 2015 r. występowała z powodzeniem na zawodach gminnych, powiatowych i rejonowych.

Publiczną Szkołę Podstawową w Czułówku reprezentowali zawodnicy, którzy zostali wyłonieni w szkolnym turnieju tenisa stołowego, byli to:

z klasy IV

Grzegorz Kuć

z klasy V

Aleksandra Zając,

Bartłomiej Gala

z klasy VI

Julia Ciuba,

Emilia Siudek,

Grzegorz Gawin i

Adrian Kaim.

Pierwszym poważnym sprawdzianem były gminne zawody tenisa stołowego szkół podstawowych, które odbyły się 23.01.2015 w Szkole Podstawowej w Wołowicach.

Wyniki naszych zawodników przedstawiają się następująco:

w kategorii dziewczyn:

7 miejsce zajęła Julia Ciuba,

5 miejsce Aleksandra Zając - awansując w ten sposób na zawody powiatowe,

3 miejsce zdobyła Emilia Siudek i również awansowała na zawody powiatowe.

Drużynowo nasze dziewczyny zajęły 3 miejsce.

w kategorii chłopców:

5 miejsce zajął Adrian Kaim,

4 miejsce Grzegorz Gawin,

3 miejsce Grzegorz Kuć.

1 miejsce i Mistrzostwo gminy Czernichów wywalczył Bartłomiej Gala.

Wszyscy chłopcy awansowali na zawody powiatowe!

Drużyna naszych chłopców zdobyła

1 miejsce w gminie i awansowała na zawody powiatowe !

tenis 2015

Zobacz Galerię

Kolejnym etapem były zawody powiatowe, które odbyły się w Skawinie w dniach 27-28.01.2015

Wyniki tych zawodów przedstawiają się następująco:

Aleksandra Zając wywalczyła miejsce 9-12,

Emilia Siudek zajęła 4 miejsce i awansowała  do zawodów rejonowych !

Grzegorz Gawin zdobył miejsce 27-32, a Adrian Kaim miejsce 17-22

Grzegorz Kuć wywalczył  miejsce 4, Bartłomiej Gala miejsce 3 - chłopcy awansowali do zawodów rejonowych!

Wyniki drużyny chłopców:

Udział wzięli:

Bartłomiej Gala

Grzegorz Kuć

Rezerwowi :Adrian Kaim i Grzegorz Gawin.

Po bardzo dobrej grze para naszych chłopców dotarła do półfinału, w którym minimalnie uległa drużynie z Krzeszowic.

Turniej nasza drużyna zakończyła na miejscu 5-6 co dla młodej, niedoświadczonej ekipy jest dużym sukcesem.

Turniej rejonowy tenisa stołowego odbył się w dniach 3-4.02.2015 w Wieliczce na hali kompleksu Solne Miasto.

Nasza reprezentacja chłopców Grzegorz Kuć i Bartłomiej Gala mimo bardzo ambitnej walki nie awansowała do finałów i zajęła miejsca 17-24.

Nasza jedyna dziewczyna Emilia Siudek walczyła dzielnie i udało się jej awansować do kolejnego etapu turnieju, w którym zajęła miejsce w grupie 12-16.

Bardzo dziękujemy opiekunowi naszej reprezentacji nauczycielowi wychowania fizycznego panu Kazimierzowi Klasie za przygotowanie do turniejów.

Dziękujemy również pani dyrektor Mirosławie Gębarowskiej za wsparcie i cenne wskazówki.

Dziękujemy też pani Sylwii Rożek za pomoc i treningi.

W dniu 13.02.2015 uczeń naszej szkoły Bartłomiej Gala wygrał turniej szkół podstawowych gminy Liszki i okolic organizowany przez panią Sylwię Rożek i jej klub UKS KONTRA RĄCZNA w Cholerzynie.

(Zobacz Galerię)

W tym turnieju udany występ w grupie seniorów zaliczyła 6 - osobowa reprezentacja „TEAM CZUŁÓWEK”  w składzie Przemysław Kuć (13 miejsce), Krzysztof Siudek (8 miejsce) Krzysztof Madej      ( 6 miejsce), Krzysztof Sternat (4 miejsce), Paweł Krawiec (2 miejsce) , Stanisław Gala (1 miejsce).

Aktualnie trwają przygotowania wszystkich grup wiekowych do IV Turnieju O Puchar Prezesa Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Wsi im. Jana III Sobieskiego w Czułówku oraz do I TURNIEJU TENISA STOŁOWEGO SENIORÓW O MISTRZOSTWO CZUŁÓWKA, które odbędą się w marcu 2015.

Zapraszamy na nasze strony

www.szkolaczulowek.czernichow.pl