Sześciolatek w szkole

Bezpieczna woda

Nasze przedszkole zakwalifikowało się do realizacji programu profilaktycznego w kierunku zdrowia jamy ustnej ,,Dzieciństwo bez próchnicy" skierowanego do małych dzieci, ich rodziców, opiekunów i wychowawców. Projekt ten jest  współfinansowanym  przez Szwajcarię (SWISS CONTRIBUTION) w ramach programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej oraz Ministerstwem Zdrowia. Program ten promuje zachowania prozdrowotne oraz profilaktykę chorób jamy ustnej u dzieci.

W marcu i kwietniu dzieci z oddziałów przedszkolnych spotykały się wspólnie na zajęciach, na których dowiedziały się co należy jeść, aby zdrowe zęby mieć i co to jest próchnica. Przeprowadzone zajęcia z dziećmi miały na celu przede wszystkim wdrożyć zasady prawidłowego szczotkowania zębów, dlatego każdy przedszkolak został poinstruowany w jaki sposób szczotkować ząbki. Na koniec zajęć dzieci obejrzały film pt. „Dzieciństwo bez próchnicy”, który podsumował  tematykę dotyczącą higieny jamy ustnej u dzieci w wieku przedszkolnym. Przez cały cykl spotkań towarzyszył nam bohater programu Królik Pampiś, którego dzieci zabierały do domu, aby orędował im przy myciu zębów.

W ramach projektu nasze przedszkole wzbogaciło się o  pomoce dydaktyczne przydatne do wprowadzania tematyki związanej z higieną jamy ustnej, a dzieci wyposażone zostały w zestawy do higieny jamy ustnej, dwumiesięczny kalendarz do mycia zębów, poradnik dla rodziców oraz zegar piaskowy do mierzenia  czasu  podczas mycia  zębów.

Dziecinstwo bez prochnicy 2017