Sześciolatek w szkole

Bezpieczna woda

"Czytanie to jest odnajdywanie własnych bogactw
i własnych możliwości przy pomocy cudzych słów."

J. Iwaszkiewicz

REGULAMIN BIBLIOTEKI SZKOLNEJ

1. Z biblioteki szkolnej mogą korzystać wszyscy uczniowie, ich rodzice, nauczyciele oraz pracownicy administracyjni szkoły.
  2. Każdy czytelnik zobowiązany jest do zapoznania się z regulaminem biblioteki oraz przestrzegania jego reguł.
  3. Czytelnik może wypożyczyć książkę wyłącznie na swoje nazwisko.
  4. Jednorazowo można wypożyczyć trzy tytuły.
  5. Każdą książkę można wypożyczyć na okres jednego miesiąca, z możliwością przedłużenia jeszcze o dalsze dwa tygodnie.
  6. Jeśli czytelnik bez zgody bibliotekarki przetrzymuje książkę ponad wyznaczony termin, ilość wypożyczanych dla niego tytułów ogranicza się do jednego.
  7. Nauczyciele mogą wypożyczać książki na cały rok szkolny.
  8. Na dwa tygodnie przed zakończeniem roku szkolnego wszystkie wypożyczone książki należy zwrócić do biblioteki.
  9. Każdy czytelnik odpowiada materialne za wypożyczone przez siebie książki.
  10. Za zagubioną lub zniszczoną książkę, należy odkupić taką samą, lub, gdy jest to niemożliwe, inną wskazaną przez bibliotekarkę.
  11. Wszystkie książki należy szanować.