Dzień Myszki Miki

05.12.2022

Dnia 18 listopada 1928 r. narodziła się Myszka Mickey, wymyślił ją Wolt Disney. Pewnego dnia w domu w Kansas City na biurko Disneya wskoczyła mała mysz. Animator polubił ją i doszedł do wniosku, że mogłaby zostać bohaterem jego kreskówek.
Nasze Przedszkolaki kochają Myszkę Miki, tak więc postanowiliśmy uczcić to święto i dnia 18 listopada zorganizowaliśmy w przedszkolu „Dzień Myszki Miki”. Wszystkie dzieci tego dnia, ubrały założyły ubranka z motywem Myszka Miki. Zabawom nie było końca. Dzieci wysłuchały „myszkowego” opowiadania, poznały wiele ciekawostek związanych z Myszką Miki, obejrzały bajkę, której głównymi bohaterami byli Miki i jego przyjaciele, Na zakończenie zajęć dzieci wykonały pacynkę. Ten dzień z pewnością można zaliczyć do bardzo udanych.