Dzień Piżamy – obudź w sobie Anioła

11.03.2024

W naszej szkole ponownie została zorganizowana Ogólnopolska Akcja Charytatywna na rzecz dzieci chorych onkologicznie ,,Dzień Piżamy – obudź w sobie Anioła”.

Pomysłodawcą akcji  jest Fundacja ,,Gdy Liczy się Czas”, założona przez rodziców dzieci, które chorowały miesiącami lub latami na chorobę nowotworową. Fundacja wspiera dzieci przebywające na oddziałach onkologicznych. Dla wielu podopiecznych Fundacji piżama stała się nieodłączną częścią codzienności. – To, co dla nas jest związane z odpoczynkiem i spokojem dla innych jest symbolem walki o zdrowie i życie – mówi dyrekcja przedszkola. – Dlatego, aby okazać nasze wsparcie wszystkim najmłodszym pacjentom i ich rodzinom dziś zmieniliśmy nasze codzienne ubranie w piżamę. Dzień Piżamy to przede wszystkim dzień zwrócenia uwagi na zdrowie i empatię.

W tym roku dało nam się zebrać 658, 20 zł. Dziękujemy bardzo za udział w akcji