06.10.2023

Europejski Dzień Języków to międzynarodowe święto, ustanowione z inicjatywy Rady Europy, obchodzone corocznie 26 września. Jego celem jest zachęcenie Europejczyków do nauki języków obcych oraz propagowanie zalet różnorodności językowej i kulturowej Europy. Z okazji tego święta w całej Europie organizowane są liczne wydarzenia – imprezy dla dzieci, okolicznościowe programy telewizyjne i radiowe, specjalne kursy językowe oraz konferencje naukowe.

Nasza szkoła już tydzień wcześniej zaczęła przygotowania do tego dnia. Zadaniem każdej klasy i oddziałów przedszkolnych było zebranie ciekawych informacji na temat kraju, który wcześniej został wylosowany przez wychowawców. Zebrane informacje zostały zaprezentowane na drzwiach poszczególnych klas.

26 września zebraliśmy się wszyscy, aby podzielić się nowo poznanymi informacjami o krajach takich jak Andora, Albania, Litwa, Monako, Serbia, Łotwa, Estonia, Islandia, Czarnogóra i Armenia. Każda klasa przygotowała także potrawę z danego kraju. Oczywiście później odbyła się degustacja. Wszystkie potrawy były pyszne.