Jasełka 2023

15.02.2023

Jasełka to widowisko o Bożym Narodzeniu, które od wieków wpisane są w polską tradycję, jak również w tradycję naszej małej miejscowości Czułówek.

W sobotę 21 stycznia 2023 r. mieliśmy przyjemność zaprosić na długo wyczekiwane przedstawienie jasełkowe.

W tym roku, w przygotowanie scen biblijnych byli zaangażowani wszyscy uczniowie naszej szkoły podstawowej: od najmłodszego przedszkolaka po ósmoklasistów. I wszyscy oczywiście spisali się doskonale i podeszli do sprawy z zaangażowaniem profesjonalnych aktorów!

A trzeba zaznaczyć, że nasze jasełka przedstawiały nie tylko historię Bożego Narodzenia, mieliśmy okazję obejrzeć Adama i Ewę w raju, kuszenie przez podstępnego węża i grzech pierworodny, Kaina i Abla, Noego i jego synów, były proroctwa, był okrutny Herod chcący pokrzyżować boskie szyki, było zwiastowanie Najświętszej Marii Panny, a zwieńczeniem przedstawienia były narodziny Zbawiciela.

Nie mogło zabraknąć na naszej scenie aniołów, pasterzy i trzech króli. Wszystko to przy akompaniamencie najpiękniejszych polskich kolęd i pastorałek.

Występ był niezwykłym przeżyciem zarówno dla aktorów jak i widzów. Na niejednej twarzy malował się uśmiech i duma, a i zdarzyło się, że pojawiły się łzy wzruszenia.

Całe to przedsięwzięcie nie udałoby się gdyby nie trud i wysiłek włożony przez uczniów – każdy z Was przyczynił się do sukcesu tej pięknej uroczystości, jesteśmy z Was dumni!

Niebagatelny udział mieli oczywiście rodzice, którzy zadbali min. o wspaniałe stroje dla młodych aktorów.

Czymże byłyby nasze jasełka bez naszych znakomitych gości?

Swoją obecnością zaszczycili nas: przedstawiciele władz, pracownicy, absolwenci i bardzo licznie członkowie rodzin naszych uczniów.

Serdecznie wszystkim dziękujemy za serce, czas i zaangażowanie.

Do zobaczenia za rok 🙂