Warsztaty teatralne w Krakowie

21.02.2024
Dobra zabawa, solidna współpraca i twórcze działanie. O czym mowa? O warsztatach teatralnych prowadzonych w Teatrze Starym w Krakowie. W dniu 26 stycznia uczestniczyli w nich
uczniowie z klasy IV – VIII. Zajęcia miały charakter integracyjny, uczyły komunikacji, kreatywnego myślenia i uważności. Podstawą wszystkich działań były ćwiczenia parateatralne przygotowane i opracowane odpowiednio do wieku naszych uczniów. Ćwiczenia angażowały całą grupę. Być może dla niektórych okaże się to początkiem przygody z teatrem.

W  muzeum teatru (MICET) uczniowie mogli przybliżyć prawie 240 lat historii Starego Teatru w Krakowie i jego rolę w tworzeniu polskiej kultury i sztuki, ale również – tytuły i tematy z aktualnego repertuaru. Wyjątkowe, multimedialne i interaktywne stanowiska pracy wzbudziły duże zainteresowanie.