Wycieczka Szkolna WOMAI

22.10.2022

Uczniowie klas 4-8 odwiedzili niedawno WOMAI – wyjątkowe centrum nauki i zmysłów, gdzie łączą się dwa przeciwstawne światy: światła i ciemności.

Po jasnej stronie centrum przewodnikami byli naukowcy, natomiast po ścieżce ciemności oprowadzały nas osoby niewidome.

Uczniowie mieli niepowtarzalną okazję stworzenia map hipsometrycznych, odbycia podróży na Marsa wraz z Elonem Muskiem, oderwania się od własnego cienia czy wykonania nietypowych eksperymentów ze światłem i dźwiękiem.

Na wystawie ,,w stronę ciemności” zgasły całkowicie światła. W bezwzględnym mroku mieliśmy okazję poznać świat z perspektywy osoby niewidomej, musieliśmy wykreować w swojej wyobraźni obraz tego, co niewidoczne, ale co możemy usłyszeć, dotknąć, a nawet poczuć. Te doświadczenia pozostaną w naszej pamięci na długo.